Odpovědi na nejčastější dotazy týkající se pořízení a provozu fotovoltaické elektrárny.

Hledat v častých dotazech

Ohřívač vody může sloužit k akumulaci nespotřebovaných přebytků elektřiny z fotovoltaických panelů, které by jinak směřovaly do distribuční sítě.

Baterie, kterou během dne dobíjí fotovoltaické panely umístěné na střeše rodinného domu, je klíčovou součástí hybridního systému.

Pokud je realizace fotovoltaické elektrárny zatím jen v rovině plánů, je výhodnější využít (během samotné přípravy na budoucí instalaci) místo kabelů chráničky.

Do hlavního domovního rozvaděče, ideálně nainstalovaného v  technické místnosti, se na přívodní kabel montují např. měřicí moduly regulátoru vlastní spotřeby: např. zařízení WATTrouter, A-ZRouter apod. 

Mezi vlastníky rodinných domů roste zájem o  realizaci fotovoltaického systému, k  čemuž přispívá i  rychlé zdražování energií a  pokles cen fotovoltaických technologií. Aby instalace tohoto systému proběhla bez komplikací, je důležité nepodcenit již samotnou přípravu. Jen tak lze předejít dodatečným zásahům do hotové stavby.

České ohřívače a zásobníky vody DZ Dražice Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o. je největší český výrobce ohřívačů vody, známý po celé Evropě. Vyváží své výrobky do 25 zemí celého světa. Výrobky DZ Dražice vynikají inovacemi a tradiční kvalitou.

WWW.DZD.CZ
Ekologická a úsporná švédská tepelná čerpadla NIBE
Švédské tepelné čerpadlo NIBE se stane důležitou součástí vašeho domova. Špičkové technologie NIBE a více než třicet let zkušeností vám zajistí vysoce úsporné vytápění, ohřev vody, větrání či chlazení.

WWW.NIBE.CZ
Tepelná čerpadla NIBE

Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Dražice 69, 294 71 Benátky nad Jizerou
Česká republika

Tel.: +420 326 370 911
E-mail: info@dzd.cz

 
Copyright © 2024 Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o