Podpora a servis

Baterie, kterou během dne dobíjí fotovoltaické panely umístěné na střeše rodinného domu, je klíčovou součástí hybridního systému.

Dobíjení baterie řídí hybridní měnič ve spolupráci s tzv. „BMS“ – battery management systém, jenž je součástí celé sestavy. Rozměry baterie, např. Dražice Trinity B30výkonu 3,1 kWh jsou 482 × 472 × 148 mm (výška × šířka × hloubka) a její hmotnost bez řídicí jednotky 33 kg. Při instalaci větší kapacity baterie narůstá výška bateriového boxu.

Na co dále dát pozor při instalaci baterií:
• baterie je potřeba umístit co nejblíže k fotovoltaickému střídači
• baterie je zpravidla vhodné umístit v místnosti, kde je zajištěna teplota od 0 °C do +40 °C, nicméně provozní teplota např. u baterií Dražice Trinity B30 je −30 až +50 °C
• v případě instalace lithiových baterií je potřeba mít dostatečně nosnou podlahu – záleží na kapacitě baterie, ale obecně platí: na 1 kWh = 10 kg
• v technické místnosti musí být zajištěno větrání pro odvod tepla z baterií
• pokud má baterie sloužit pro nouzové napájení tzv. Back-up, je potřeba vést kabel od baterie do hlavního domovního rozvaděče:
– u jednofázové elektrárny CYKY-J 3 × 2,5 mm2;
– u trojfázové elektrárny CYKY-J 5 × 2,5 mm2.

V  případě funkce back-up je energie dodávána do rozvodů domu po dvou samostatných okruzích. Jeden okruh není jištěný proti výpadku dodávek ze sítě. Druhý okruh je jištěný: střídač funguje společně s baterií jako velká UPS, která napájí spotřebiče elektřinou i v případě výpadku dodávky energie ze sítě.

fotovoltaická baterie Dražice


České ohřívače a zásobníky vody DZ Dražice Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o. je největší český výrobce ohřívačů vody, známý po celé Evropě. Vyváží své výrobky do 25 zemí celého světa. Výrobky DZ Dražice vynikají inovacemi a tradiční kvalitou.

WWW.DZD.CZ
Ekologická a úsporná švédská tepelná čerpadla NIBE
Švédské tepelné čerpadlo NIBE se stane důležitou součástí vašeho domova. Špičkové technologie NIBE a více než třicet let zkušeností vám zajistí vysoce úsporné vytápění, ohřev vody, větrání či chlazení.

WWW.NIBE.CZ
Tepelná čerpadla NIBE

Družstevní závody Dražice-strojírna s.r.o.
Dražice 69, 294 71 Benátky nad Jizerou
Česká republika

Tel.: +420 326 370 911
E-mail: info@dzd.cz

Copyright © 2022 Družstevní závody Dražice-Strojírna s.r.o